Zahrádkářská výstava - 3.-6.10. 2019

Ve dnech 3. – 6. října 2019 se uskuteční již dvacátá první zahrádkářská výstava ve výstavním areálu v Častolovicích s názvem „Zahrada východních Čech“. Otevřena bude každý den od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod.

Pod logem RADOST-KRÁSA-UŽITEK bude nosným prvkem vystaveno ovoce, zelenina a květiny nejen z východních Čech. Pro odborníky budou jistě zajímavé kolekce jablek a hrušek z výzkumných ovocnářských ústavů a šlechtitelů. Dále ovoce budou vystavovat velkopěstitelé, zahrádkáři a jednotlivci. Návštěvníci uvidí jablka pěstované dědy našich dědů, dále současně pěstované a perspektivní ovoce. Kromě jádrovin se představí i peckoviny, ořechy, hroznové víno a různé rarity včetně melounů z východnách Čech. Ze zkušenosti z minulých výstav bude jistě veliký zájem o zeleninu, kde se mimo jiné představí podniky, instituce a pěstitelé s cibulí ze Všestar, česneku z Holic, zelí a papriku z Bolehoště, brambory ze Zdobnice a Havlíčkova Brodu a mnoho dalšího od organizací a jednotlivců. Chybět nebude ani listová a kořeninová zelenina. Ozdobou výstavy budou jistě i květiny a to lilie, gladioly z Lovčic, chryzantémy hrnkové a řezané ve vázách z Hlinska,, begonie z Pardubic, africké fialky z botanické zahrady z Prahy, a květina podzimu jiřina, která bude mít zastoupení v pěti samostatných kolekcích. Celou škálu květin pak pro aranžerii doplní květiny z dovozu z Holandska. To vše bude skloubeno s vodou ve formě vodotrysků, vodních kaskád, tekoucího potůčku apod. Pro různorodost výstavy se také představí okrasné stromky a keře, kaktusy a sukulenty, bonsaje, včetně broušeného skla, keramiky a dalších okrasných oranžerií. Nejen dříve narození jistě uvítají i velkou kolekci bylinek z botanické zahrady FN Hradec Králové a kolekci subtropických rostlin. Zahrádkáři budou moci nahlédnou do kuchyně výrobců skleníků, zahradního nábytku a nářadí. Mlsné jazýčky potěší pekárenské a cukrářské výrobky, včetně ochutnávka různých salátů.

Je potěšitelné, že součástí zahrádkářské výstavy budou v samostatných kompozicích i drobní chovatelé, ornitologové, včelaři a houbaři. Subtropické rostliny a listová zelenina budou jistě poučné. V květinách chystáme nejen kolekce z dovozu z Holanska, ale vystaveny budou i begonie z Pardubic, jiřiny a jiřinky od šesti velkopěstitelů z celé republiky, chryzantémy z Hlinecka a frické fialky od specializovaní organizace z celé ČR, pokojové květiny okrasné listem z Ústí n.O. a poprvé budou ukázána lilie a gladioly. Chybět nebudou ani kaktusáři, chovatelé, ukázána bude kolekce okrasného ptactva a hub. Připravena bude i větší ukázka z prostředí a práce včelařů. Z pohledu vystavujících firem, závodů a družstev se představí celá řada výrobců se svými produkty. Od zahrádkářské techniky až po drobné nástroje a pomůcky, to vše bude na výstavě zajištěno a připraveno. Okrasné stromky a keře, barevné zahradní trávy a další rostliny, včetně prodeje ovocných stromků, květin a zeleniny, různých pochutin, to jistě potěší každého návštěvníka. Nezapomněli jsme ani na rozšířený sortiment v občerstvení. V oblasti doplňkových programů kromě tradičních vystoupení hudebních orchestrů, bude ukázka v aranžování řezaných květin. Novinkou bude beseda „Jak pěstovat sloupovité odrůdy jablek a broskve.“ Pro velký zájem bude probíhat i soutěž o nejlepší naaranžovanou misku ovoce a zeleniny, kterou si může každý sám naaranžovat a dva dny před výstavou odevzdat organizátorům. Podmínkou je však použít předepsanou misku od pořadatelů, kterou lze vypůjčit na tel. 721 311 719. Nejlepší tři misky budou odměněny věcnými cenami. V odborné oblasti bude po celou dobu působit odborná poradenská služba, která v naučném koutku bude odpovídat na všechny dotazy návštěvníků.

Vystavovat budou zahrádkáři z osmi okresů: Hradec Králové, Pardubice, Náchod, Jičín, Trutnov, Ústí n.O., Chrudim a Rychnov n. Kn.. 

Parkování vozidel je zdarma. 

Vstupné: děti do 6 let zdarma, žáci do 15 let, ZTP 30 Kč, důchodci 50 Kč, dospělí 80 Kč, rodinné (dva dospělí + 1-4 děti) 170 Kč

ZO ČZS ČASTOLOVICE

ČASTOLOVICE
517 50
721 311 719 p. Helmich josef.helmich@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode